УВАГА! Для карти «Склад» з третьої секретної коробки НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА окрема плитка!
Коли ви розблокуєте «Склад» на аркуші Кампанії, покладіть відповідну карту перед собою — на ній ви будете зберігати плитку, яку зможете пізніше розмістити в ігровій зоні.
Бурхливі річки, шелест лісів, пшеничні поля, що гойдаються від вітру, і тут і там миле маленьке село – це Дорфромантик!
Ігрова спільнота була в захваті від відеогри невеликої інді-студії Toukana Interactive після її раннього доступу в березні 2021 року. Вона навіть виграла кілька відомих нагород у сфері відеоігор. Тепер Майкл Палм і Лукас Зак перетворили популярну гру-головоломку зі створення пейзажів у сімейну настільну гру для будь-якого віку за допомогою Dorfromantik – The Board Game.
Дорфромантик отримала нагороду "Гра року 2023" від журі Spiel des Jahres 16 липня 2023 року.
Мета гри:
Ви співпрацюєте, щоб створити прекрасний краєвид, розміщуючи плитки, а також виконуючи завдання місцевих фермерів. Також ви намагаєтеся сформувати найдовшу безперервну Колію та найдовшу безперервну Річку. І все це з урахуванням Прапорців! Чим краще ви виконаєте кожну із цих цілей, тим більше очок ви отримаєте наприкінці гри.
Залежно від кількості очок, які ви отримаєте в кожній грі, ви будете розблоковувати нові компоненти, розділені на 5 коробок. Ці компоненти містять додаткові завдання, які дадуть вам змогу покращити фінальний результат у наступних іграх.
Підготовка до гри:
Перемішайте долілиць усі плитки Завдань. Сформуйте будь-яку кількість стосів і розмістіть їх долілиць на краю ігрової зони.
Тепер перемішайте долілиць усі плитки Краєвиду. Потім візьміть 3 випадкові плитки й поверніть їх у коробку, не дивлячись на них. Ці плитки не будуть використовуватися в грі. Потім сформуйте з решти плиток будь-яку кількість стосів і розмістіть їх долілиць на краю ігрової зони — окремо від плиток Завдань.
Переміщайте долілиць 25 маркерів Завдань і розділіть їх за кольором (або типом). Потім розмістіть їх долілиць на краю вашої ігрової зони поруч зі стосами плиток Завдань.
Поки відкладіть в сторону нотатники підрахунку очок і Кампанії, оскільки вони не знадобляться до кінця гри.
Хід гри:
Визначте першого гравця. Потім, починаючи з першого гравця, ви будете виконувати ходи по черзі за годинниковою стрілкою поки гра не закінчиться.
У свій хід ви відкриватимете або 1 плитку Краєвиду, або 1 плитку Завдання, яку одразу потрібно розмістити в ігровій зоні відповідно до правил розміщення. Перш ніж покласти плитку, обговоріть з іншими гравцями, де для неї найкраще місце. Після обговорення ви приймаєте остаточне рішення щодо розміщення плитки.
Після перших 3 обов’язкових виборів плитки Завдання, на кожному наступному ході ви маєте перевірити, скільки плиток Завдань із маркерами є у вашій ігровій зоні:
A) Якщо менше ніж 3 плитки Завдань із маркерами, ви повинні відкрити 1 плитку Завдання і розмістити її з маркером Завдання в ігровій зоні відповідно до правил розміщення.
Б) Якщо 3 плитки Завдань із маркерами, відкрийте 1 плитку Краєвиду та розмістіть її в ігровій зоні відповідно до правил розміщення.
Тепер щодо правил розміщення – де і як розмістити плитку?
Фундаментальне правило: усі плитки завжди потрібно розміщувати так, щоб вони формували єдину з’єднану групу плиток. Це означає, що ви повинні розміщувати кожну плитку так, щоби принаймні 1 із 6 її країв прилягав до краю плитки, яка вже розміщена в ігровій зоні.
Крім того, ви також маєте дотримуватися цих 2 правил розміщення:
Колії та Річки завжди мають збігатися з краями такого ж типу на інших плитках. Наприклад, ви не можете з’єднати край із Річкою із краєм без Річки. (Звичайно, ви можете розміщувати плитки з Колією чи Річкою, не приєднуючи їх до інших Колій та Річок, сподіваючись з’єднати їх пізніше.)
Ви можете розміщувати інші типи Краєвидів (Ліси, Поля та Поселення, а також нейтральні Луки) як завгодно, оскільки їхні краї не обов’язково мають збігатись.
Виконання Завдань
На кожному маркері Завдання вказане число (4, 5 або 6), яке визначає точну кількість плиток, з яких має складатися відповідна територія, Колія чи Річка, щоб виконати Завдання на маркері.
Територія складається з 1 або більше плиток одного типу, з’єднаних однаковими краями (Ліс, Поле або Поселення). Завдання на маркерах можуть бути виконані одразу після розміщення.
Щоразу, коли ви виконуєте Завдання на маркері, перемістіть цей маркер до інших маркерів виконаних Завдань. Щоби бачити свої проміжні результати, розкладайте маркери виконаних Завдань за типом поруч один з одним. Наприкінці гри маркери виконаних Завдань є важливим джерелом переможних очок.
Пам’ятайте: наступна плитка, яка буде розміщена, має бути плиткою Завдання, тому що тепер в ігровій зоні менше ніж 3 плитки Завдань із маркерами на них.
Кінець гри:
Гра закінчується відразу, коли вам потрібно відкрити плитку Краєвиду, але не залишилося жодної. Будь-які плитки Завдань, що залишились (не були відкриті та розміщені), уже не будуть використані.
Якщо ви виконали (або скасували) Завдання, розмістивши останню плитку Краєвиду, продовжуйте гру, розкриваючи та розміщуючи нові плитки Завдань, доки ви більше не зможете виконати (або скасувати) жодного Завдання.
Тепер підрахуйте свої очки.
Вам знадобиться 1 аркуш підрахунку очок на гру. Після підрахунку очок перенесіть свої результати на аркуш Кампанії, на якому ви будете відстежувати коли та як можна розблокувати нові компоненти в наступних іграх.