Каркасо́н — настільна стратегічно-економічна гра німецького стилю. Розроблена Клаусом-Юргеном Реде в 2000 році, видавалась Hans im Glück в Німеччині і Rio Grande Games у Великій Британії. У 2001 році була удостоєна нагороди «Гра року» в Німеччині. На даний момент у світі продано понад 6 мільйонів екземплярів гри. Гра полягає в покроковому збиранні ігрового поля і розміщенні на ньому фішок своїх підданих. В залежності від того, на яку місцевість поставлена фішка, вона стає лицарем, селянином, монахом або розбійником.
Створення поля
На початку гри на полі викладається «стартовий квадрат». У фірмовій версії він відрізняється від всіх іншим забарвленням сорочки. Стартовий квадрат містить всі можливі елементи місцевості, що виключає проблему нестикування квадратів. Після цього гравці визначають черговість ходу і починають викладати ігрове поле. Квадрати можна ставити тільки так, щоб вони відповідали поруч розташованим квадратам. Причому місцевість на них повинна зістиковуватися (дороги з дорогами, міста з містами, поля з полями).
Фішки
Кожен гравець має у своєму розпорядженні 8 фішок підданих (одна з них використовується для підрахунку балів). Ви може виставити одного свого підданого на карту після того, як виставите черговий «квадрат» поля. При цьому гравець не може ставити фігурку на об'єкт (місто, дорогу чи поле), котрий вже зайнятий іншим гравцем. Але в процесі гри об'єкти можуть об'єднатися в єдине ціле. Фігурки повертаються до гравця після того, як їхній об'єкт завершений. Відповідно, фішка може принести очки кілька разів за гру. Виняток становлять селяни — вони залишаються на полі до кінця гри.
Бали перемоги
Виставлені на полі фішки приносять бали, як тільки об'єкт, який вони займають, завершений. Тобто, як тільки дорога дійшла до якогось кінця, місто повністю оточене стінами, а монастир — повністю оточений будь-якими квадратами. Недобудовані об'єкти приносять бали в кінці гри, проте в деяких випадках менше, ніж добудовані.
Кінець гри
Гра закінчується, як тільки закінчуються всі невиставлені на поле квадрати. Після цього виконується підрахунок балів для решти фішок на полі. Виграє гравець, який набрав найбільше балів.