Кількість
|
Вартість
|
||
|
Учасникам гри пропонується стати шарлатанами-знахарями на ярмарку в середньовічному Кведлінбурзі. Протягом дев'яти днів-раундів вони будуть варити цілющі зілля і збувати їх стражденним. Гравець з найбільшою кількістю переможних очок стане головним шарлатаном знахарем Кведлінбурга.
У грі «Пройдисвіти Кведлінбурга» використовуються механіки побудови мішечка («bag building») і перевірки удачі («push your luck»). Перед початком партії на стіл завжди викладаються помаранчеві і чорні книги рецептів. Далі гравці вибирають набір книг з однаковими номерами на закладках. Зелена, синя і червона книги викладаються відразу, жовта відкладається до другого раунду, а фіолетова - до третього.
Кожен учасник отримує планшет-котел (фішка-крапля ставиться на нульову поділку), розміщує посудину повною стороною і відправляє фішку щура в миску. Зліва від котла кладеться рубін. У мішечок кидаються стартові жетони інгредієнтів. Можна починати!
Як грати в «Пройдисвітів»?
Партія триває рівно 9 раундів. На початку кожного раунду перший гравець відкриває і зачитує карту передбачення. Ефект карти передбачення поширюється на всіх гравців. З другого раунду можна буде кидати в котел щурячі хвости, щоб перемістити фішку щура і збільшити обсяг зілля. Фішка щура просувається на стільки поділів, на скільки гравець відстає від лідера на треку переможних очок.
У фазі зілляваріння всі учасники одночасно варять зілля. Гравець витягує з мішечка випадковий жетон інгредієнта і розміщує його на спіральному треку котла слідом за краплею, щуром або останнім викладеним жетоном. Цінність жетона визначає відстань від попереднього жетона / фішки: 1 - наступний розподіл, 2 - через одне і т.д.
Властивості синіх, червоних і жовтих жетонів спрацьовують одразу. Вони вказані в відповідних книгах рецептів.
Є ризик, що зілля вибухне. Це відбувається, коли сума значень витягнутих білих жетонів стає більше 7. Гравці з зіллям що вибухнуло вибувають до кінця раунду, не беруть участі в боротьбі за бонусний кубик і позбавляються або грошей, або переможних очок за підсумками раунду. Щоб цього не сталося, потрібно вміти зупинитися раніше. Не бажаючи більше випробовувати удачу, гравець пасує і відкладає мішечок.
Посудина дозволяє повернути останній витягнутий білий жетон в мішечок, якщо той не привів до вибуху. Після цього посудина перевертається порожньою стороною вгору.
Оцінка зілля
Проходить в шість етапів:
- Гравець, що добрався далі по спіралі котла, кидає бонусний кубик. Це може бути лише гравець, чиє зілля не вибухнуло. Бонус залежить від результату який випав на кубику: переможні очки, рубін, оранжевий жетон інгредієнта або просування краплі на одну поділку.
- Гравці з чорними, зеленими і ліловими жетонами інгредієнтів в котлі застосовують їх властивості та отримують нагороди згідно книжечок.
- Гравці отримують рубіни, зазначені на пройдених розподілах.
- Гравці отримують переможні очки, зазначені на підсумковому розподілі (наступне за останнім досягнутим). Досягнувши останнього, 33-го поділу спіралі котла, гравець отримує 15 переможних очок, 35 монет на покупку інгредієнтів, а також кидає бонусний кубик.
- Гравці купують по одному або по два жетони різних кольорів. На покупку виділяється стільки монет, як і цінність підсумкового розподілу. Вартість жетонів інгредієнтів вказана в книгах рецептів.
- За кожну пару витрачених рубінів фішка краплі просувається на одну поділку. Ще за 2 рубіна можна наповнити посудину, перевернувши її жетон.
Кінець раунду і кінець гри
Щури повертаються в миски. Всі куплені жетони, всі жетони інгредієнтів з котла і відкладені жетони відправляються в мішечок. Першим гравцем стає наступний учасник за годинниковою стрілкою. Починається новий раунд.
Партія закінчується після дев'ятого раунду. Перемагає гравець з найбільшою кількістю очок.