Японія. Середньовіччя. Ви — не дуже впливовий правитель, який хоче заслужити прихильність свого імператора. Найкращий спосіб цього досягнути — ув’язнювати суперників, аби ті не стояли на вашому шляху. Шлях складний, адже коса може найти на камінь. Та іншого у вас немає разом із настільною грою «Тенно». Готуйте свої хитрі задуми, адже найкращий двобій — той, який виграний розумом.
Заради імператора!
«Тенно» — це невеличка картярська гра з елементами блефу та запам’ятовування дій інших гравців. Узяти участь у партії можуть до 7 учасників, хоч користувачі платформи Boardgamegeek найбільше радять грати вдвох.
На початку гри викладіть перед собою долілиць трьох селян у будь-якому порядку. Уже в цей момент розпочинається битва розумів — ніхто, окрім вас, не знатиме силу конкретної карти перед вами. Щоправда, і змінити порядок не вдасться, поки гра цього не дасть.
Гравці ходять почергово за годинниковою стрілкою. Спершу виберіть гравця, на якого хочете напасти. Переверніть одну з карт перед собою, а також виберіть персонажа суперника, якого він також перевертає.
Як правило, перемагає карта з більшим значенням — але тоді це просто була б гра на інтуїцію. Родзинка гри лежить у самих картах персонажів. Більшість із них мають певні особливості, які можуть змінити перебіг сутички. Ніколи не знаєш, на що нарвешся в обороні суперника!
Залежно від того, хто став переможцем сутички, втілюються різні сценарії.
- У випадку перемоги нападника карта оборонця йде в стос-в’язницю — а це ваші переможні очки наприкінці гри. Розіграна карта повертається на своє місце, а оборонець має заповнити прогалину картою з руки. Він також матиме змогу замінити одну карту перед собою на карту з руки. Це навіть може бути та сама карта!
- Якщо ж перемагає оборонець, то карта нападника просто вилучається з гри. Оборонець повертає свою карту на місце, а нападник поповнює втрату картою з руки. Також оборонцю дозволено поглянути на 1 з карт перед переможеним гравцем.
- У разі нічиєї доведеться вилучити обидві карти з гри.
Так гра триває, поки хтось не зможе поповнити нестачу карт перед собою. Тоді слід порахувати значення карт у стосах-в’язницях. Найбільше значення приносить перемогу своєму власнику.
Ну і хто опинився у вашій в’язниці?
Настільна гра «Тенно» — це навряд головна зірка вашого вечора. Та це все ще хороша гра для розігріву, для кількох захопливих партій чи для очікування друзів. Також її зручно брати із собою в дорогу, адже з компонентів — лише карти. Партії щоразу проходять різними шляхами, адже не існує єдиної переможної стратегії. Для свого розміру вона має захопливий ігролад, який може вкрасти вашу увагу не один десяток разів.